Katowice ul. Stawowa 10 w bramie

Walutę jaką zabieramy na Kubę

Jaką walutę zabrać ze sobą na Kubę

Planując wyjazd do tego pięknego kraju jakim jest Kuba warto przed podróżą zaopatrzyć się w walutę peso kubańskie. W naszych kantorach proponujemy Państwu kupno i sprzedaż peso CUC po konkurencyjnej cenie z możliwością negocjowania ostatecznej ceny. Należy zaznaczyć iż w obrocie znajdują się dwie waluty o tej samej nazwie ale innych kodach czyli : CUP oficjalna waluta używana przez rząd oraz w kraju oraz o kodzie CUC używana na zakup towarów importowanych. Ważną informacją da podróżnych jest to że są placówki na Kubie gdzie można wymieniać CUC na CUP i odwrotnie w stosunku 1:1. W październiku 2013 roku rząd kubański ogłosił, że ​​przyjął harmonogram o połączenia obu walut, jednak bez konkretnych informacji na temat jak długo proces będzie przebiegał.

Atrakcje turystyczne Kuby

Nawet podczas dwutygodniowego pobytu nie jest się w stanie zobaczyć najciekawsze atrakcje turytyczne. Hawana stolica to przede wszystkim słynne nabrzeże Malecón, odrestaurowane stare miasto Habana Vieja, Museo de la Revolución oraz przejażdzka zabytkowym samochodem. Trinidad i Playa Ancon to malownicze miasteczka na południowym wybrzeżu. Trynidad to piękne hiszpańskie kolonialne miasto z wieloma kolorowymi domami, wąskimi uliczkami oraz głośną muzyką.Playa Ancón dla aktywnych można wybrać się na wędrówkę lub pojeździć konno na drugim najwyższym szczycie Kuby w Sierra del Escambray.

Kubańskie peso

Sprawdź aktualny kurs na stronie : dzisiejszy kurs peso. Wymieniając walutę w Polsce nie tracisz czasu na chodzenie po kantorach w trakcie wakacji oraz masz pewność, że cena będzie lepsza niż na miejscu.

Kuba
© 2001 www.Kantor.Katowice.pl
Turystyka