Katowice ul. Stawowa 10 w bramie

Skup 8 serii franków szwajcarskich 4.7200 zł

Kantor MAX w Katowicach skupuje wycofane z obiegu banknoty 8 serii franka szwajcarskiego. W dniu 30 kwietnia Szwajcarski Bank Narodowy wycofał z obiegu ósmą serie franków szwajcarskich którego emisja rozpoczęła się w 1995-1998 roku. Na poszczególnych banknotach znajdują się znane postacie mające decydujący wpływ na rozwój wielu dziedzin : nauki, sztuki, kultury Szwajcarii. Aktualnie banknoty nie mają już prawnego statusu jako środek płatniczy czyli najprościej mówiąc nie można nimi płacić ani używać do transakcji gotówkowych.Obecnie oficjalnym środkiem płatniczym jest tylko seria numer 9, w naszym kantorze prowadzimy skup i sprzedaż również tej serii.
Skup i sprzedaż franka szwajcarskiego 8 serii

Jak sprawdzić czy posiadają Państwo wycofane banknoty i gdzie można je sprzedać?
Poniżej przedstawiamy banknoty 8 wycofanej z obiegu serii o następujących nominałach 10, 20, 50, 100, 200 i 1000 CHF, nasz kantor zaprasza, znajduje się w centrum Katowic na ulicy Stawowej 10, posiadamy również placówki w Rybniku, Żorach i Raciborzu, gdzie również można sprzedać po atrakcyjnym kursie poniższe banknoty.

Lista banknotów 8 serii franka szwajcarskiego

10 CHF 8 seria awers 10 CHF 8 seria rewers
Banknot 10 frankowy 8 serii - kolor żółty na awersie znajduje się portret Le Corbusier.
Kim był Le Corbusier? Nazywał się Charlesa Edouarda Jeannereta urodził się w 1887 roku - w skrócie można napisać iż jego prace związane były z polepszeniem życia człowieka w aglomeracji miejskiej. Jest zaliczany do jednego z najwybitniejszych architektów i urbanistów na przełomie XIX i XX wieku. Miał udział w nowoczesnym jak na tamte czasy wzornictwie, a jeśli nie wiesz kto stworzył Notre-Dame-du-Haut w Ronchamp to właśnie jego projekt. Zmarł w 1965 roku zostawiając po sobie wiele innowacyjnych projektów budownictwa przemysłowego.

20 CHF 8 seria awers 20 CHF 8 seria rewers
Banknot 20 frankowy 8 serii - kolor czerwony na awersie znajduje się portret Arthura Honeggera.
Wybitny kompozytor muzyki współczesnej i filmowej. 1909–1911 studiował w konserwatorium w Zurychu a następnie w Konserwatorium Paryskim do 1913 roku. Jest autorem pięciu symfonii, tworzył koncerty, muzykę operową i baletową, zasłynął z utworu Pacyfik 231 w którym można wręcz usłyszeć rozpędzającą się lokomotywę. W okresie wojennym zajmował się krytyką muzyczną a po zakończeniu wojny stworzył cudowne dzieło Symfonie Liturgiczną. Tworzył do końca życia dwa lata przed śmiercią w 1953 powstała jeszcze Kantata Bożonarodzeniowa.

50 CHF 8 seria awers 50 CHF 8 seria rewers
Banknot 50 frankowy ósmej serii - kolor zielony na awersie znajduje się portret Sophie Taeuber-Arp.
Kolejną znaną postacią której portret wykorzystano na awersie 8 serii banknotów jest Sophie Taeuber-Arp zajmowała się malarstwem, rzeźbą a także tańcem. Zalicza się do znaczących twórców sztuki współczesnej, jej twórczość cechowały kompozycję kołowe, liniowe i prostokątne.

100 CHF 8 seria awers 100 CHF 8 seria rewers
Banknot 100 frankowy 8 serii - kolor niebieski na awersie znajduje się portret Alberto Giacometti.
Urodzony na początku XX wieku Alberto Giacometti był znanym i cenionym artystą, zajmował się przede wszystkim malarstwem i rzeźbiarstwem. Obecnie jego dzieła osiągają kolosalne ceny - można wspomnieć o odlewie "Idący człowiek" na aukcji uzyskał niebotyczna kwotę 65 milionów funtów szterlingów to jest około 104 miliony dolarów.

200 CHF 8 seria awers 200 CHF 8 seria rewers
Banknot 200 frankowy ósmej serii - kolor brązowy na awersie znajduje się portret Charles-Ferdinanda Ramuza
Należał do wybitnych twórców francuzkojezycznych, urodzony w 1878 w Lozannie Szwajcaria tam też kształcił się na Uniwersytecie. W 1903 r. Wyjechał do Paryża i pozostał tam do I wojny światowej, często podróżując do Szwajcarii. W ramach studiów w Paryżu napisał pracę o poecie Maurice de Guérin. W 1903 roku opublikował zbiór wierszy Le petit village.

1000 CHF 8 seria awers 1000 CHF 8 seria rewers
Banknot 1000 frankowy 8 serii - kolor fioletowy na awersie znajduje się portret Jacoba Burckhardta
Na banknocie o najwyższym nominale znajduje się szwajcarski historyk sztuki, literatury i kultury. Dzieła Jacoba Burckhardta stanowiły podwaliny pod dzisiejszy kształt dyscypliny naukowej zwanej Historią. Był pionierem i odkrywcą a jego prace wskazywały jak powinno się ujmować w sposób całościowy dany okres historyczny odnosząc się do wielu aspektów i życia ludzi w danym okresie.
© 2001 www.Kantor.Katowice.pl
Turystyka