Katowice ul. Stawowa 10 w bramie

Jaką walutę zabrać do Bułgarii

Przed podróżą do Bułgari warto zabrać ze sobą walutę tego kraju lewa, w naszym kantorze w Katowicach proponujemy Państwu kupno oraz sprzedaż BGN po atrakcyjnym kursie.

Bułgaria to przede wszystkim dwa znane kurorty wypoczynkowe Złoty Piaski oraz Słoneczny Brzeg. Co przyciąga turystów do tych popularnych regionów? To idealne miejsce na relaks na plaży, ponad czterysta kilometrów wybrzeża Morza Czarnego na Półwyspie Bałkańskim, piękne złociste plaże, ciepły klimat to doskonałe miejsce na beztroski pobyt. Bułgaria to nie tylko plaże, znajdują się tu również dziedzictwo antyczne, a także mieszankę Orientu i Zachodu. Polecamy zwiedzić Sunny Beach w pobliżu Burgas, gdzie znajduje się malownicze miasto Nesebyr które jest znane z unikalnego zespołu architektonicznego z czasów starożytności które jest zapisane w Światowym Dziedzictwie UNESCO.

Urlopowiczom udającym się na wczasy do Bułgarii i zastanawiającym się jaką walutę ze sobą wziąć, rekomendujemy wziąć ze sobą euro. Zabierając ze sobą na wakacje walutę Unii Europejskiej możemy być pewni, że wymienimy ją w Bułgarii po kursie 1 EUR równe 1,93 BGN. Kurs może być mniej atrakcyjny w dużych kurortach takich jak Słoneczny Brzeg ewentualnie Złote Piaski, zwłaszcza w kantorach koło samej plaży z piaskiem. w Polsce co prawda da się w niektórych kantorach nabyć lewa, ale kurs jest często zupełnie oderwany od rzeczywistości, dlatego najbezpieczniej i najłatwiej jest zaopatrzyć się w euro. w Bułgarii przytrafiają się oszukańcze punkty wymiany walut posługujące się metodę błędu. Punkty wymiany walut przedstawiają kurs wymiany jako 1,39 bądź 1,49 BGN za 1 EUR zamiast 1,93 albo 1,94. Działalność ta wydaje się łatwy do wychwycenia, ale niestety okazuje się, że wiele osób pada jego ofiarą. Przy wymianie znacznych kwot, jest możliwe narazić się na spore straty, ponieważ w tych nieuczciwych kantorach obowiązuje zasada nieuwzględniania reklamacji po odejściu od okienka. nieznużony rząd zdecydować się walczyć z nieuczciwymi kasjerami i wydał zarządzenie o unormowaniu czcionek w kantorach tak, by były czytelne dla każdego. Rozwiązanie okazało się skuteczne na trochę miesięcy, po czym jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać punkty wymiany walut oferujące 1,93 lewa za euro, wprawdzie opatrzone były uwagą: bez prowizji. Tym sposobem naiwny turysta szedł do kantoru, w którym oprócz wymiany musiał też opłacić prowizję. Zawsze bezpiecznie można walutę wymienić w banku, trzeba pamiętać, ażeby mieć ze sobą jakiś dokument tożsamości. Zdecydowanie odradzamy jakiekolwiek transakcje z przygodnie spotkanymi osobami oferującymi fantastyczne notowania wymiany walut.

© 2001 www.Kantor.Katowice.pl
Turystyka