strona główna > frank szwajcarski 8 seria


Aktualizacja : 2024-12-10 23:41:44

Ceny hurtowe

WalutaKupnoSprzedaż
frank szwajcarski 8 seriachf84.36304.5700

Ceny detaliczne

WalutaKupnoSprzedaż
frank szwajcarski 8 seriachf84.19004.5800

8 seria franka szwajcarskiego

Kantor MAX Katowice prowadzi skup po przedstawionym powyżej kursie detalicznym i hurtowym wycofanych banknotów ósmej serii franków szwajcarskich dla naszej pomocy ustaliliśmy kod waluty CHF8 aby wszystko było jasne o jakie banknoty chodzi. W Katowicach posiadamy dwie placówki, zapraszamy do kantoru na ul. Stawowa 10 w centrum Katowic jeżeli maja Państwo pytania zapraszamy do kontaktu telefonicznego z naszymi pracownikami.

Banknoty 8 serii franka szwajcarskiego zostały wycofane z obiegu 30 kwietnia 2021. To jest kres pewnego etapu znane wszystkim 8 serii franki szwajcarskie przestały być prawnym środkiem płatniczym oraz wymienianym w kantorach. Obecnie w obiegu jest następna czyli 9 seria w której zastosowano łącznie 15 zabezpieczeń, które zapobiegają próbom fałszowania (już 8 seria miała bardzo dobre zabezpieczenia) : połyskujący tusz, świecąca nić, wycinane okienka, zabezpieczenia UV i mikrotekst. Dodatkowo posiadają strukturę dwóch zewnętrznych warstw papieru bawełnianego oraz polimerowego rdzenia je wzmacniającego, co czyni je bardziej wytrzymałymi niż tradycyjne papierowe pieniądze.

Tylko dzisiaj promocyjne ceny na chf 8 zapraszamy! / 2022-02-07

Zaczynam skupować CHF 8 seria / 2021-05-02
Zaczynam skupować CHF 8 seria

Skup wycofanego franka 8 serii / 2022-04-22
8 seria frank szwajcarski

Przód banknotu 1000 franków szwajcarskich 8 serii

Przód banknotu 1000 franków szwajcarskich 8 serii

Awers a na nim widnieje wizerunek Jacoba Burckhardta 1818-1897, zajmował się historią kultury szczególnie niemieckojęzyczną na przełomie XiX wieku. Jego imię rozsławiło przetłumaczenie dzieł włoskiego renesansu, stworzył również oryginalny i doskonały jak na tamtejsze czasy przewodnik po skarbach sztuki włoskiej – dzieło to stanowiło wzorem dla innych tego typu realizacji. Prace Burckhardta stanowią podstawę współczesnego naukowego studium historii sztuki. Nawet dzisiaj jego koncepcja renesansu kształtuje nasze rozumienie współczesności. Jako historyk Jacob Burckhardt wykorzystał swoje umiejętności literackie w historiografii, a jego twórczość uważana jest za klasykę prozy akademickiej. W szczególności opisał główne prądy w porównywalnych okresach, które pozostawały stałe w czasie. Zamiast przedstawiać linearny opis historii. Wymiary banknotu 74 mm szerokość i 181 wysokość w milimetrach. Banknot został wprowadzony do obiegu w 1 kwietnia 1998 roku.

Tył banknotu 1000 franków szwajcarskich 8 serii

Tył banknotu 1000 franków szwajcarskich 8 serii

Awers posiada również fioletową kolorystykę a na banknocie obraz Palazzo Strozzi renesansowy pałac we Florencji.


Przód banknotu 200 franków szwajcarskich 8 serii

Przód banknotu 200 franków szwajcarskich 8 serii

Kolejnym banknotem na liście jest 200 franków w kolorystyce brązowej, Kolejnym banknotem na liście jest 200 franków w kolorystyce brązowej, Portret na awersie banknotu 200-frankowego przedstawia Charlesa Ferdinanda Ramuza (1878-1947), wybitnego i wyróżniającego się pisarzy szwajcarskich XX wieku tworzących w języku francuskim. W całej twórczości Ramuza można wyróżnić powieści, eseje, poezję, pisma teoretyczne i traktaty o muzyce Igora Strawińskiego. Celem oraz głównym tematem jest człowiek jego życie marzenia i nadzieje. Dał podwaliny nowy technikom ekspresji w filmie oraz malarstwie które wykorzystywał w swoich powieściach

Tył banknotu 200 franków szwajcarskich 8 serii

Tył banknotu 200 franków szwajcarskich 8 serii

W brązowej kolorystyce jest rewers tego banknotu na której jest przedstawiony obraz jeziora Lac de Derborence i szczyt gór Sommet des Diablerets.


Przód wycofanego banknotu 100 franków szwajcarskich 8 serii

Przód wycofanego banknotu 100 franków szwajcarskich 8 serii

Głównym kolorem na rewersie jest niebieski, szerokość : 74 i wysokość 159 mm, data emisji : 1 października 1998 r.

Tył wycofanego banknotu 100 franków szwajcarskich 8 serii

Tył wycofanego banknotu 100 franków szwajcarskich 8 serii

Głównym kolorem jest również niebieski, znajduje się LHomme qui marche I - rzeźba z brązu autorstwa Alberta Giacomettiego.


Przód banknotu 50 franków szwajcarskich 8 serii

Przód banknotu 50 franków szwajcarskich 8 serii

Główny kolor zielony. Wizerunek na banknocie 50 franków wersja 8 pokazuje Sophie Taeuber-Arp (1889-1943), znaną przede wszystkim z niekonwencjonalnych i oryginalnych dzieł ( obrazy, rzeźby, płaskorzeźby oraz ubrań, udzielała się również w tańcu oraz na scenie teatralnej. Charakterystyczne dla jej twórczości są kompozycje okrągłe, liniowe i prostokątne, a także słynne Głowy Dady, co widać na rewersie banknotu. Sophie Taeuber-Arp, która stała na czele nowych ruchów artystycznych, jest jedną z kluczowych postaci sztuki współczesnej.
szerokość : 74 i wysokość 148 mm, data emisji : 3 października 1995 r.

Tył banknotu 50 franków szwajcarskich 8 serii

Tył banknotu 50 franków szwajcarskich 8 serii

Kolorem głównym jest również zieleń, na rewersie znajduje się mała, malowana rzeźba z toczonego drewna Tete Dada.


Przód banknotu 20 franków szwajcarskich 8 serii

Przód banknotu 20 franków szwajcarskich 8 serii

Głównym kolorem banknotu wprowadzonego do emisji 1 października 1996 r. jest czerwony. Kolejnym znaną postacią przedstawioną na wycofanym franku szwajcarskim jest Arthur Honegger (1892-1955), w XX wieku zaliczany do najwybitniejszych kompozytorów muzyki klasycznej, jego twórczość obejmuje muzykę kameralną, utwory orkiestrowe pięć oper, szczególnie popularny utwór symfoniczny do lokomotywy parowej Pacific 231, niektóre z elementów graficznych na awersie odnoszą się właśnie do tego znanego motywu. Honegger pisał obszernie w lżejszym tonie dla baletu, teatru i filmu. Ścisły formalizm i klarowność jego muzycznego języka, z którym miał nadzieję dotrzeć do bardzo szerokiego grona odbiorców, jest ważnym pomostem między kulturą niemiecką i frankofońską.
szerokość : 74 i wysokość 137 mm.

Tył banknotu 20 franków szwajcarskich 8 serii

Tył banknotu 20 franków szwajcarskich 8 serii

Główny kolor czerwony, motywem awersu jest lokomotywa o nazwie Pacific 231 z poematu symfonicznym Arthura Honeggera.


Przód banknotu 10 franków szwajcarskich 8 serii

Przód banknotu 10 franków szwajcarskich 8 serii

Głównym kolorem jest żółty, Portret na awersie banknotu 10-frankowego przedstawia Charlesa Edouarda Jeannereta, bardziej kojarzonego z pseudonimem Le Corbusier (1887-1965). To znany i doskonały architekt dużych aglomeracji, urbanista oraz zapalony malarz jego tematem głównym był człowiek i jego egzystencja w mieście, codziennie oglądał biedę tamtych lat, jego celem było poprawienie życia projektując lepsze i funkcjonalniejsze budynki mieszkaniowe. Korzystał z różnych technologii budowlanych z tamtego okresu był również prekursorem w szkieletowym podejściu do budownictwa tam mieszkalnego jak i przemysłowego. Dodatkową pasją z której również słynął było nowoczesne wzornictwo różnego rodzaju mebli, jego wielkim dziełem był projekt kościoła Notre-Dame-du-Haut w Ronchamp we Francji.

Tył banknotu 10 franków szwajcarskich 8 serii

Tył banknotu 10 franków szwajcarskich 8 serii

W żółtej kolorystyce są pokazane plany Czandigarh - cudnego Miasta, plan miasta według wskazówek Le Corbusier z modernistycznym okiem


Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 2001-2024 www.Kantor.Katowice.pl