Katowice ul. Stawowa 10 w bramie
Aktualizacja : 2022-04-11 09:07:01
Ceny detaliczne
WalutaKupnoSprzedaż
manat azerbejdżańskimanat azerbejdżański AZN2.00002.9900

Wymiana manata azerbejdżańskiego w Katowicach

Aktualna oferta oraz kurs manata azerbejdżańskiego do polskiego złotego w kantorze MAX w Katowicach.

Manat azerski jest oficjalną walutą Republiki Azerbejdżanu. Kod AZN. 1 manat to 100 qepików. Nominały banknotów w lokowaniu: 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 i 1 manat. Strona przednia banknotów odzwierciedla różne aspekty życia współczesnego Azerbejdżanu. 1 Manat jest poświęcony kulturze i ozdobiony instrumentami muzycznymi. 5 manatów symbolizuje wkład kraju w światową literaturę: na banknocie widnieje wizerunek fasady budynku Muzeum Literatury Niemieckiej im. Nizami Ganjavi (klasyk poezji perskiej, jeden z głównych poetów średniowiecznego Wschodu, który mieszkał w Baku pod koniec XI - początek XII wieku), a także książki i książki będące częścią tekstu hymnu współczesnego. 10 manatów jest poświęconych dziedzictwu i ozdobione symboliczną mapą starego Baku. Na 20 manatach znajduje się tarcza, miecz i hełm (uważa się, że banknot ten ilustruje współcześnie obiecującą politykę politvaduru polityki rzutek).Największy banknot - 100 manatów - jest symbolem postępu gospodarczego: sylwetki pierwszych budynki, budynki przyszłości XX wieku i nowoczesne budynki ze szkła i betonu, zastępujące się od lewej do prawej.

Na rewersie banknotów znajdują się kontury mapy Azerbejdżanu oraz ornamenty narodowe. Monety w obiegu przypominają eurocenty i nie jest to przypadek – stworzył je ta sama osoba – główny projektant Banku Austrii Robert Kalina. Na przedniej stronie 1 qepik - instrumenty muzyczne, na 3 qepiks - stare książki, na 5 qepiks - Wieża Dziewicza (jeden z symboli Baku), na 10 qepiks - hełm rycerski, na 20 qepiks - symbole geometryczne i spiralne schody prowadzące do 50 qepikah - platformy wiertnicze na tle promieni słonecznych.

Aktualne banknoty

awers 1 azn
rewers 1 azn
awers 5 azn
rewers 5 azn
awers 10 azn
rewers 10 azn
awers 20 azn
rewers 20 azn
awers 50 azn
rewers 50 azn
awers 100 azn
rewers 100 azn
Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.
© 2001 www.Kantor.Katowice.pl
Turystyka